Üretim

Yayınlanma Üretim

ÖZMA UNLU MAMULLER Kayabaşı -Küçükçekmece 5000 metrekarelik alana kurulu tesislerinde dünya standartlarında üretim yapmakta. Tamamen otomatik ve el değmeden üretim faaliyetlerinin yapıldığı fabrikanın tamamı,  mikroorganizmaların üremesini önlemek amacıyla ameliyathane duvarlarında kullanılan “epoksi” maddesi ile kaplanmıştır.

Un Temini

Firmamıza un, ISO 9001 ve HACCP belge sahibi firmalar tarafından denetlememizden geçmiş, Özel depolarda hijyenik bir şekilde en az 14 gün dinlendirilen unlar, Dünyaca kullanılan otomatik besleme sistemli Silobus’larla dökme olarak fabrikamıza sevk edilmekte,  paslanmaz un silolarımıza analizleri yapılarak ve kontrol edilerek konulmaktadır. Böylece modern çağın ekmek üretme tekniğinin ilk adımı atılmış olmaktadır.

Mikser

Mikser bölümünde un tamamen kapalı ortamda silolardan otomatik dozajlama sistemiyle, Su ise 4 kademeli arıtma sisteminden (mikrobiyolik dâhil) geçmiş olarak aynı şekilde otomatik olarak gelmekte, uygun yoğurma zamanına göre yoğrulan hamur otomatik hamur boşaltma makinesiyle ilgili ürünün üretim hattına beslenmektedir.

Kesme - Şekil Verme

Yoğrulan hamur, dünyanın son zamanda kullanmış olduğu ve tüm dünyaca geçerli olan otomatik kesme şekil verme makinesiyle istenilen gramajda kesilen ve şekil verilen hamur ilgili ürünün tavasına hattan geçerek düşer.

Mayalama - Pişirme

Tavalardaki hamurlar, nem ve ısı kontrollü kapalı sistem mayalama odasına otomatik olarak girer ve doğru mayalama süresi boyunca orada kalır. Mayalanan hamurlar otomatik olarak yürüyen bant sistemiyle sıcaklık ve süre kontrollü tünel fırınına girerek yaklaşık 250 derecede pişer. Pişen ekmekler vakum sistemiyle tavalarından ayrılır ve soğutma bandına girer.

Soğutma Bandı

Pişen ürünler paketleme bölümüne gelene kadar, soğutma bandında dolaşarak paketleme için uygun ısıya gelirler.

Metal Dedektörü

Paketlenebilir sıcaklığa ulaşan ekmekler metal detektöründen geçer. Uygun olmayan ürün burada otomatik hattan düşer ve imha edilir.

Paketleme ve Kasalama

Paketlenebilir sıcaklığa ulaşmış olan ekmekler dilimlenir ve ambalajın içerisine hava üflenerek poşetlenir. Klipslerin üzerine üretim tarihi basılarak kapatılır, daha öncesinden kasa yıkama makinesiyle yıkanan kasaların içerisine konularak sevkiyata hazır hale getirilir.

Dağıtım - Sevikyat

40 araç ve 70 dağıtım personelinden oluşan dağıtım filosu, ݝstanbul ve civarında bulunan 2400 noktaya kesintisiz 7/24 hizmet vermektedir.

Güven

Müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen firmamız, yarattığı güven sayesinde, müşterilerinin siparişlerini isterlerse, işyerlerinin içerisine kadar ulaştırır. Böylece, sabah işyerlerini açan müşterilerimiz hizmetlerini kesintisiz sunma imkanı bulurlar.